İBB Sözcüsü Ongun'dan 'Riva Deresi'nde kirlilik' açıklaması: Bakanlık yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağız

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Riva Deresi'ndeki kirliliğe ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

İBB Sözcüsü Ongun'dan 'Riva Deresi'nde kirlilik' açıklaması: Bakanlık yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağız

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Riva Deresi’ndeki kirliliğe yol açan fabrika ve denetim görevini yerine getirmeyen ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Bölgedeki kağıt fabrikasından Riva Deresi’ne akan balçık haldeki atık suları yerinde gözlemleyen İmamoğlu, “Biz, burada suç duyurusunda bulunma yetkimizi kullanalım. Görevini yapmayanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağız. Kim o? Gerekiyorsa, Çevre Bakanlığı’nın buradaki yetkilisi. Bu ne kepazelik ya. Yapamıyorlarsa işi, bıraksınlar biz yapalım ya” demişti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İBB sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Riva Deresi’ndeki kirliliği yerinde inceledi. Yıllardır kirliliğe yol açan fabrika ve denetim görevini yerine getirmeyen Bakanlık yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulacak. Karşılaşılan tablo yılların ihmali ile oluşmuş bir çevre katliamı idi”