İBB saray soytarısı Hasan Kaçan'a para yağdırmış

İBB kasasından Hasan Kaçan’a toplam 187 bin 500 liralık ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

İBB saray soytarısı Hasan Kaçan'a para yağdırmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’de olduğu dönemde, Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen “mizahçı” Hasan Kaçan’a 187 bin TL ödediği ortaya çıktı.

İBB’ye bağlı İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Şirketi 22 Haziran 2016 tarihinde “Heredot Cevdet Sohbetleri Özel Etkinliği” adı altında ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan Kaçan’la 93 bin 750 liralık iki ayrı sözleşme imzalandı. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından da İBB kasasından Kaçan’a toplam 187 bin 500 liralık ödeme yapıldı.

BirGün‘den İsmail Arı’nın haberine göre AKP’li İBB ile Kaçan arasında imzalanan sözleşmenin süresi ise “sekiz gün” olarak belirtildi. Böylece Kaçan’a günlük 23 bin TL ödenmiş oldu.

Hasan Kaçan geçtiğimiz aylarda da bir röportajda kendisine yöneltilen “Erdoğan’ı siyasi lider olarak nasıl buluyorsunuz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız tarihin görmüş olduğu en büyük liderlerden biri. Bunu şimdi itiraf edemeyenler yıllar sonra edecektir” yanıtını vermişti.

Hasan Kaçan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bedelini ödeyecekler” demesi sonrası sabah evlerine polis gönderilerek gözaltına alınan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’le ilgili de insanlık dışı sözler edip dalga geçmişti.

“Saray mizahçısı” Hasan Kaçan son olarak da, kamunun vergileriyle yayın yapan TRT’de program sunmaya başladı.