Hizmet veremediler, sorumluluğu birbirine attılar

GSM şirketleri benzer açıklamalar yaparak sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını öne sürdü.

Hizmet veremediler, sorumluluğu birbirine attılar

81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle milyonlarca kişi bayramlaşmak için birbirlerine telefonla ulaşmaya çalıştı. Ancak aramalarda saatlerce süren sorunlar yaşanması tepkilere neden oldu.

GSM şirketleri, konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, sorunun ‘diğer operatörlerden’ kaynaklandığını savundu.

Turkcell’den yapılan açıklamada “Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir” denildi.

Vodaphone Türkiye ise “Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir” açıklamasını yaptı.

Türk Telekom da benzer bir açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada “Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır” denildi.