HDP İstanbul binasına saldırı: 7 el ateş etti

HDP'nin İstanbul İl binası önünde bir saldırgan silahla 7 el ateş etti. Saldırgan daha sonra karakola giderek teslim oldu.

HDP İstanbul binasına saldırı: 7 el ateş etti

HDP’nin İstanbul İl binası önünde bir kişi silahla 7 el ateş etti. Ateş eden kişi daha sonra karakola giderek teslim oldu.

Şüpheli daha sonra polise giderek teslim oldu.

HDP’den yapılan açıklamada saldırıda kimsenin yaralanmadığı belirtildi. Parti binasının daha önce de saldırıya maruz kaldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu gün saat 15.00 dolaylarında HDP Istanbul İl binamıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleşmiştir. Sozkonusu saldırıda 7 el ateş edilmiştir. Saldırıda şans eseri kimse yararlanmazken olay yeri inceleme ekipleri il binamızda tespitte bulunmaktadır.

Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız. Bu amaçla bu gün saat 16.30’da vekillerimiz, yöneticilerimiz ve halkmizin katılımıyla il binamız önünde basın açıklaması yapılacaktır.”