Haydar Baş'ın damadı Prof. Dr. Mustafa Er de hayatını kaybetti

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat taziye mesajı yayınlayarak ölüm haberini duyurdu.

Haydar Baş'ın damadı Prof. Dr. Mustafa Er de hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Haydar Baş’ın damadı Prof. Dr. Mustafa Er hayatını kaybetti.

Karabük Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Er’in hayatını kaybettiği açıklandı.

Mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan Prof. Dr. Mustafa Er, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Geçtiğimiz hafta içinde yakalandığı koronavirüs salgısını sonucu hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın damadı olan Prof. Dr. Mustafa Er, 3 gün önce sosyal medya hesabından “Çok değerli büyüğüm, canından aziz bildiğim, muhterem Prof. Dr. Haydar Baş hocamı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. O ömrünü adadığı mevlasına ve sevdiklerine kavuştu. Bizi öksüz bıraktı, hasreti yüreğimizi dağladı. Kavuşacağımız güne kadar emanetin emanetimizdir. Yaktığın hak meşalesini ve ehlibeyt sevgisini sana kavuşuncaya kadar yolumuzu aydınlatacak. Güle güle git babam. Hasretle seni bekleyeceğim” mesajını paylaşmıştı.

Hayatını kaybeden Mustafa Er için, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat taziye mesajı yayınlayarak ölüm haberini duyurdu.

DÜZELTME

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Lütfullah Önder, partilerinin MYK üyesi Prof. Dr. Mustafa Er’in, Prof. Dr. Haydar Baş’ın damadı olmadığını ve koronavirüs nedeniyle değil geçirdiği iç kanama sonucu vefat ettiğini duyurdu.

Önder, Karabük Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda partilerinin MYK üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Er’in ölümüyle ilgili çıkan haberler üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Önder, “Prof. Dr. Mustafa Er koronavirüs nedeniyle değil geçirdiği iç kanama nedeniyle vefat etmiştir. Kendisi Prof. Dr. Haydar Baş’ın damadı değil partimizin MYK üyesidir” ifadelerini kullandı.