Hatay'da uzun süredir işşiz olan yurttaş 'çocuklarım aç' diyerek kendini yaktı

Hatay'da uzun süredir işşiz kalan A.Y. isimli yurttaş 'çocuklarım aç' diyerek kendini yaktı.

Hatay'da uzun süredir işşiz olan yurttaş 'çocuklarım aç' diyerek kendini yaktı

Hatay’da A.Y. isimli yurttaş, Valilik önünde kendini yaktı. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y. “Çocuklarım aç” diyerek Hatay Valiliği önünde kendini yaktı.

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüpleriyle yapılan müdahale ile kurtarılan A.Y. çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını söyledi.

Olay yerine gelen Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü olaya müdahale ederek işsiz baba ile konuştu.

Sağlık ekipleri, A.Y.’nin tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. A.Y. Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Vallili ise yaptığı açıklamada, valilik binası araç girişi önünde bir vatandaşın, üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunduğu belirtildi.

İkna çabalarına rağmen vatandaşın eylemini gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”