Hatay Valiliği: Kendini yakan Adem Yarıcı kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir

Uzun süredir işsiz olduğu belirtilen Adem Yarıcı isimli yurttaş Hatay Valiliği önünde 'Çocuklarım aç' diyerek kendini yakmıştı. İntihara kalkışan yurttaşın hastaneye sevk edilirken yaşamını yitirdiği açıklandı.

Hatay Valiliği: Kendini yakan Adem Yarıcı kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde, bir süredir işsiz olan Adem Yarıcı isimli yurttaş “Çocuklarım aç” diyerek kendini yakmıştı. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği öğrenilen Yarıcı’ya polisler tarafından yangın tüpleriyle müdahale edildi. Yangın tüpleriyle söndürülmeye çalışan Yarıcı, hastaneye kaldırılmasının ardından hayatını kaybetti.

Valilik açıklamasının Yarıcı’nın ölümü “kalp krizi sonucu” olarak açıklandı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı’ya, Valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesine ambulansla sevki sağlanmıştır.

* Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkiinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allahtan rahmet acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.”

A.Y.’nin 2 çocuğu bulunduğu belirtilen açıklamada, “Sosyal Hizmetlerden Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için Şartlı Eğitim Yardımı ve Şartlı Sağlık Yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur” ifadelerine de yer verildi.