Habertürk'te koronavirüs skandalı: Vakalara rağmen çalıştırılmaya devam ediyorlar

Habertürk çalışanları, kanalda koronavirüs vakası çıkmış olmasına rağmen yönetimin vurdumduymaz tavrına tepki gösteriyor.

Habertürk'te koronavirüs skandalı: Vakalara rağmen çalıştırılmaya devam ediyorlar

Türkiye’de giderek yaygınlaşan koronavirüs salgınından medya sektöründe çalışanlar da etkilenirken medya patronları ise emekçileri sağlıkları pahasına çalıştırmaya devam ediyor.

Medyaradar’da yer alan habere göre, Habertürk çalışanlarını binaya getirip götüren şoförlerin birkaçında koronavirüs çıktı. Şöförlerden birinin yoğun bakıma alınmasının ardından tüm bina diken üzerinde.

İddiaya göre Habertürk TV, Haberturk.com, Bloomberg HT ve Show TV’yi de içinde barındıran binanın başka kesimlerinde de birden fazla şüpheli ve teyitli vaka var.

14 GÜN KURALI İŞLETİLMİYOR

Ancak habere göre, yönetim, değil önlem almak çalışanlarını bile vakalarla ilgili bilgilendirmiyor. Aynı yerde kalan ulaştırma ekibinin diğer şoförleri de hiçbir önlem almadan çalıştırılmaya devam ediliyor. Yurtdışından gelen bazı çalışan ve özellikle ekran yüzleri ile bazı yöneticilerin de 14 gün kuralına uymadığı belirtiliyor.

SINIRLI SAYIDA ÇALIŞAN EVDE

Yöneticilerin göstermelik önlemler dışında hiçbir önlem almayan ve vurdumduymaz tavırları çalışanları isyan ettiriyor. Bu önlemler kapsamında sınırlı sayıda çalışana evden çalışmak için izin verildiği öne sürülüyor.