Görevden uzaklaştırılan HDP'liler, Erdoğan'ın katılacağı etkinliğe davet edildi

Yerine kayyım atanan Cizre Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Kutlu ve feshedilen Belediye Meclisi’nin üyeleri, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılacağı sergiye davet edildi.

Görevden uzaklaştırılan HDP'liler, Erdoğan'ın katılacağı etkinliğe davet edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 29 Ekim 2019 tarihinde kayyım atanan Şırnak’ın Cizre Belediyesi’nin meclis üyeleri, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15-16 Ocak tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek sergiye davet edildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin imzalı davetiyeler, bir süre önce Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Meclis üyelerine iletilmek üzere kayyum yönetimindeki belediye binasına gönderildi. Davetiyeler buradan belediye meclis üyelerine ulaştırıldı. Davetiye gönderilenler arasında Cizre Belediye Eşbaşkanı Berivan Kutlu ve Yardımcısı Abdulkadir Haşimi de var. Görevden uzaklaştırılan Belediye Eşbaşkanı Mehmet Zırığ’a ise davetiye gönderilmedi.

“MUTLULUK DUYARIZ”

Söz konusu davetiyelerde, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenleyeceğimiz ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız” ifadelerine yer verildi.

Kayyım atandığı tarihten bu yana işlevsiz bırakılan ve herhangi bir toplantıya çağrılmayan HDP’li Meclis üyeleri ise davetiyeye tepki gösterdi.