Gençlik Prof. Dr. İzge Günal’la bilim ve gericiliği konuşacak

Sosyalist Düşünce Toplulukları (SDT) koronavirüs salgını nedeniyle düzenlediği etkinlikleri dijital alana taşıyor. Geçtiğimiz günlerde, Prof. Dr. İzzettin Önder’le “Salgından Ekonomik Krize: Kapitalizm” başlığında gerçekleştirilen ilk söyleşinin ardından ikinci söyleşinin Prof. Dr. İzge Günal’la “Salgın Karşısında Bilim ve Gericilik” başlığında yapılacağı duyuruldu.

Gençlik Prof. Dr. İzge Günal’la bilim ve gericiliği konuşacak

Üniversitelerde eşitlik, özgürlük ve sosyalizm mücadelesini gençlikle buluşturmak, sosyalizmi öğrenmek ve tartışmak için etkinlikler düzenleyen Sosyalist Düşünce Toplulukları (SDT) koronavirüs salgını nedeniyle düzenlediği etkinlikleri dijital alana taşıyor.

İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Eskişehir, Uşak, Aydın, Nazilli’de üniversite öğrencileriyle bir dizi etkinlik gerçekleştiren Sosyalist Düşünce Toplulukları, birçok akademisyeni ve aydını gençlerle buluşturmuştu.

Etkinliklerine canlı yayın olarak devam Sosyalist Düşünce Toplulukları, ilk söyleşini ise Prof. Dr. İzzettin Önder’le “Salgından Ekonomik Krize: Kapitalizm” başlığında gerçekleştirmişti.

İkinci söyleşinin ise KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. İzge Günal’la “Salgın Karşısında Bilim ve Gericilik” başlığında yapılacağı duyuruldu.

 

Bütün üniversiteli gençliğin davet edildiği, “hep birlikte bilimin, aydınlanmanın, sosyalizmin sesini yükseltelim” çağrısının yapıldığı etkinlik 9 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de TKH Gençliği Twitter hesabından (@GenclikTKH) canlı olarak yayınlanacak.

Çalışmalar hakkında bilgi almak için 05392998885 no’lu telefonla temasa geçebilir, TKH Gençliği sosyal medya hesaplarına mesaj atabilirsiniz.

İlk söyleşiyi ise aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=UBPKqMRzUzQ&t=465s