Gelecek Partisi'nde toplu istifa

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı, toplu şekilde istifa ettiğini duyurdu. İstifa açıklamasında "Türkiye'de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya Teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz" denildi.

Gelecek Partisi'nde toplu istifa

Gelecek Partisi Sakarya İl Teşkilatı toplu olarak istifa etti. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve yönetim kurulu üyelerinin yayımladığı basın açıklamasında şöyle denildi:

“Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk. Onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık.

Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi, manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil biat eden bir teşkilat olmamız istendi. kabul etmedik, direndik.”

Bizler Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil.”

Açıklama şöyle devam etti:

“Sayın genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki;haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktır.

Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya Teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz.”