"Galatasaraylı futbolcu Milli Takım oyuncusuna tokat attı"

Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas takımı sahadan çekti.

Galatasaraylı futbolcu Marcao’nun, Ümit Milli Takım futbolcusunu tokatladığı iddia edildi. Yaşananlar üzerine Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas takımı sahadan çekti.

Galatasaray ile Ümit Milli Takım’ın oynadığı hazırlık maçında ikili mücadele sonrası Marcao’nun, Milli futbolcu Halil Dervişoğlu’na tokat attığı iddia edildi. Bir anda saha karışırken Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas takımı sahadan çekti.

Ümit Milli Takım ile Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri’nde özel maçta karşı karşıya geldi. Maçın ilk yarısı 0-0 sona erdi. Mücadelenin ikinci yarısında ise saha tam anlamıyla karıştı. Galatasaraylı Marcao ve Brendford forması giyen Halil Dervişoğlu ikili mücadele sonrası gergin anlar yaşadı.

Fanatik‘in haberine göre, Galatasaraylı Marcao maçın 70. dakikasında kendisine sert giren Halil Dervişoğlu’na tokat attı. Tokat sonrası iki takımın oyuncuları arasında gergin anlar yaşandı.

İki takım oyuncuları arasında uzun süre arbede yaşandı. Fatih Terim ve Tolunay Kafkas oyuncuları yatıştırmaya çalıştı. Bu durum sonrası 70. dakikada maç yarıda kaldı. Ümit Milli Takım teknik direktörü Tolunay Kafkas takımı sahadan çekti.

Mücadele 70. dakikaya kadar 0-0 devam ediyordu. TFF ve Galatasaray konuyla ilgili açıklama yapmadı ve resmi sitelerden maçın 0-0 sona erdiği duyuruldu.

DERVİŞOĞLU YALANLADI

Halil Dervişoğlu, kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada; “Bugün basında yer alan dünkü Galatasaray maçı ile alakalı olay nedeniyle açıklama ihtiyacı hissettim. Her futbol maçında olabilecek olaylardan biri yaşanmıştır ama iddia edildiği gibi tokat atma olayı yoktur. Sadece pozisyonun getirdiği itişmeler olmuştur. Ve sonrasında da el verip oyuna devam edildi. Bu olay bizim yakında oynayacağımız maça olan motivasyonumuzu etkilemeyeceğini açıklamak isterim.” ifadelerini kullandı.