'FETÖ'cü' iması yapan Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

İyİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik 'FETÖ'cü' suçlamasında bulunan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

'FETÖ'cü' iması yapan Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ‘FETÖ’cü’ suçlamasında bulunan partinin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “İyi Parti İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ’ın, partimiz ve İstanbul il başkanımız ile ilgili açıklama ve ithamları, kamuoyunun malumudur. Gelişmeler üzerine, il başkanlarımız ve 108 ilçe başkanımız, ‘Disiplin sürecinin’ başlatılması yönünde talepte bulunmuştur. Genel Sekreterliğimize yapılan başvurular, bugün Sayın Genel Başkanımıza iletilmiş, Sayın Genel Başkanımız da, başvuru ve talepleri değerlendirerek, Sayın Ümit Özdağ’ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Ahmet Hakan’ın programına katılan Özdağ, Kavuncu’nun ‘FETÖ’cü’ olduğu imasında bulunarak, “FETÖ’cü bir sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsanız, öncesindeki başkan ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu veya olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa, bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır” demişti.

Özdağ’ın sözlerinin ardından yayına bağlanan Kavuncu, “Öncelikle şunu söyleyeyim, büyük bir üzüntüyle ve biraz da öfkeyle dinledim. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım, bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. Allah herkesi iftiradan saklasın” diye konuşmuştu.

Özdağ’ın açıklamalarına parti içerisinden tepkiler yükselmiş, partinin 81 il başkanı Özdağ hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına yönelik talepte bulunmuştu.