Eski YÖK Başkanı da "Meğer ne kadar safmışım" kervanına katıldı

Eski YÖK Başkanı Özcan da, 'FETÖ' ile alakalı pişmanlık ifadeleri olan ve sıkça kullanılan 'aldatıldık, kandırıldık, ne kadar safmışız' kervanına katıldı.

Eski YÖK Başkanı da

Eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ‘FETÖ’ mensuplarının ÖSYM tarafından hazırladığı tüm soruları çaldığını anlattı.

Gelecek Partisi’nden siyasete atılan ve partinin Eğitim Politikaları Başkanlığını yapan Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan dün TV5’e konuk oldu.

“Her ile üniversite açma fikri yanlıştı. Ben o dönem eleştirilerimi söyledim ama dinleyen yoktu” diyen eski YÖK Başkanı , “Her ilde bir üniversite istemek kötü bir ideal değil ama pratik ve uygulanabilir değil. Cumhurbaşkanına birçok kez söylemişimdir; böyle sosyoekonomik durumu olmayan 3 ile, onların ortası bir yerde üniversite yapılmalı. Haydi, Şırnak’taki üniversiteye nasıl öğretim üyesi bulacaksınız” diye konuştu.

Özcan, ‘FETÖ’ ile alakalı pişmanlık ifadeleri olan ve sıkça kullanılan ‘aldatıldık, kandırıldık, ne kadar safmışız’ kervanına şu sözlerle katıldı:

“Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar”

Özcan, ‘FETÖ’ mensuplarının sınav sorularını çalma fasıllarını şöyle anlattı:

“Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. ‘Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz’ dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar”