Eski milli futbolcu 'torbacı' çıktı

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Beyoğlu, Kağıthane ve Bağcılar’da uyuşturucu satan torbacılara operasyon düzenledi. Bin polisin 137 adrese yaptığı eşzamanlı baskınlarda 110 kişi yakalandı.

Eski milli futbolcu 'torbacı' çıktı

Bin polisin katıldığı uyuşturucu operasyonunda İstanbul’daki 110 kişilik şebeke çökertildi. Tutuklanan zanlılardan birinin ampute milli futbol takımında oynayan eski sporcu olduğu öğrenildi.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Beyoğlu, Kağıthane ve Bağcılar’da uyuşturucu satan torbacılara operasyon düzenledi. Bin polisin 137 adrese yaptığı eşzamanlı baskınlarda 110 kişi yakalandı. Şüpheliler arasında bir dönem ampute milli takımına seçilen eski bir futbolcunun olduğu da öğrenildi. 2010’da ampute milli futbol takımında oynayan ve uyuşturucu şebekesi içinde torbacı olarak görev yaptığı tespit edilen zanlı, mahkeme tarafından tutuklandı.

Polis ekipleri çetenin şifresini de çözdü. Babadan oğula uyuşturucu satan şebeke içinde karı-koca torbacıların olduğu da tespit edildi. Kırmızı reçeteli ilaçları da temin ederek satan çetenin uyuşturucu maddeleri balkondan sepetle servis ettiği, müşterileri arasında çocukların da olduğu öğrenildi. İstanbul ve Bakırköy adliyelerine sevk edilen zanlılardan 93’ü tutuklanırken, 17’si ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Akşam’dan Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre, Gültepe’de çete üyelerine ait evlerin arasında geçiş sağlayan özel bölmelerin olduğu tespit edildi. Tünel sistemini andıran bu yöntem için şebekenin özellikle yan yana bulunan evleri satın aldığı belirlendi.

Polis ekipleri, zanlıların kimlik tespitinde çarpıcı bir bulguya rastladı. 110 kişiden 93’ünün üzerinde sahte kimlik ele geçirildi. Yakalanan şahısların çoğunun uyuşturucu satıcılığından sabıkası bulunduğu, 12 kişinin ise terör örgütü bağlantısından suç kayıtlarının olduğu ortaya çıktı.