Eski MHP'li Erhan Usta, İyi Parti'ye geçiyor

Erhan Usta, 2018'de TBMM'de "Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir" deyince Bahçeli tarafından MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı.

Eski MHP'li Erhan Usta, İyi Parti'ye geçiyor

2018’e kadar MHP’nin TBMM Grup Başkanvekilliği görevini yürütürken AKP’ye yönelik eleştirileri nedeniyle partisinden ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, İyi Parti’ye geçme kararı aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteğiyle partiden ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, İyi Parti’ye katılma kararı aldı.

Erhan Usta’nın daha önce de Ali Babacan’ın Deva Partisi’ne katılacağı iddia edilmişti.

Akşener’in partisine yakınlığı ile bilinen Günboyu gazetesinin aktardığına göre İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla yarın Ankara Günay Düğün Salonu’nda İyi Parti’ye katılım töreni gerçekleştirilecek. Erhan Usta’nın da bu töreninde yer alması bekleniyor.

Erhan Usta, 2018’de TBMM’de “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” deyince Bahçeli tarafından MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alınmıştı.

Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP’den ihraç edilmişti.