Erzurum'da hastane bahçesinde kadına şiddet: Şahıs serbest bırakıldı

Erzurum'da hastanenin bahçesinde genç bir kadını döven saldırgan, kameraya çekildiğini görmesine rağmen şiddet uygulamaya devam etti. Gözaltına alınan saldırgan, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Erzurum'da hastane bahçesinde kadına şiddet: Şahıs serbest bırakıldı

Muğla’da öldürülen Pınar Gültekin’in ardından bir kadına şiddet görüntüsü de Erzurum’dan geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Palandöken ilçesindeki Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi’nin bahçesinde bir erkek, genç bir kadını “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni” diyerek boğazını sıkıp yumruklarken görülüyor. Gözaltına alınan şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kendisini kameraya alan kişinin “Polisi arıyoruz, sen kime vuruyorsun burası dağ başı mı?” laflarını umursamayan saldırgan, “Ara, sana ne” diye cevap verdikten sonra şiddet uygulamaya devam ediyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından kimliği belirlenen V.B., polisler tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen V.B., adliyeye götürüldü.

Hakkında “kasten yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından soruşturma başlatılan V.B., cumhuriyet savcısına verdiği ifadesinin ardından sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, V.B.’nin “konutunu terk etmeme” koşulu koyularak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.