Erdoğan'ın 'Mehdi'ye hazırlanan danışmanı istifa mı etti?

SADAT'ın kurucusu Tanrıverdi'nin "ilerleyen yaşını ve hakkındaki tezvirat kampanyası" gerekçe göstererek istifa ettiği öne sürülüyor.

Erdoğan'ın 'Mehdi'ye hazırlanan danışmanı istifa mı etti?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyesi Adnan Tanrıverdi’nin iki görevinden de istifa ettiği ileri sürüldü.

Oda TV’den Müyesser Yıldız’ın haberine göre; Tanrıverdi istifa kararını Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM) WhatsApp grubunda yaptığı paylaşımda duyurdu.

Tanrıverdi, geçtiğimiz günlerde 3. ASSAM İslâm Birliği Kongresi’nde, kurucusu olduğu “derneğin” misyonu için “Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor.” demişti.

Habere göre Tanrıverdi’nin WhatsApp grubuna gönderdiği ileri sürülen mesaj şöyle

“Değerli Arkadaşlarım,

Hayırlı günler dilerim. Allah yardımcınız olsun. İlerleyen yaşım ve her gün artarak devam eden tezvirat kampanyasını gerekçe göstererek, bulunduğum Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ile Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği görevlerimden affımı talep ettim.

İstişaremiz sonunda Cumhurbaşkanımız talebimi kabul ettiler. Omuzlarımdan büyük bir yük kalkmış oldu. Hayatın normal akışını yaşıyoruz. Göreve devamımı isteyen arkadaşlarım oldu. Şimdiye kadar olduğu gibi, son emeklilik talebimde de yapmam gerekeni yaptığıma inanıyorum.
Hakkınızı helal ediniz.
Görüşmek dileğiyle sağlık ve afiyetler dilerim.”