Erdoğan'ın atadığı rektör sağlığa zararlı sucuk üretmekten ceza almış, meslekten men edilmiş!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü olarak atanan Osman Selçuk Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiği ortaya çıktı.

Erdoğan'ın atadığı rektör sağlığa zararlı sucuk üretmekten ceza almış, meslekten men edilmiş!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiği ortaya çıktı.

Gazete Aydın’ın haberine göre, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in Kayseri 1.Sulh Ceza Mahkemesi’nin 95/1390 sayılı dosyasında, Gıda Maddeleri Tüzüğüne Muhalefet suçundan 3 ay meslekten men edildiği öğrenildi. Aldemir’in aynı dosyadan 3 ay hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü olarak atanan Osman Selçuk Aldemir’in, Kayseri’de imalattan sorumlu müdürlük yaptığı bir üretim tesisinde ürettikleri sucukta e-coli tespit edildiği ortaya çıktı. Memeli hayvanların kalın bağırsağında yaşayan koli basili de denilen tehlikeli bir virüsün sucukların içinde tespit edilmesiyle birlikte Osman Selçuk Aldemir’in soruşturma geçirdiği, iş yerinin kapatıldığı ve hapis cezası aldığı öğrenildi.

Osman Selçuk Aldemir’in ceza aldığı koli basili virüsü yüzünden 2018 yılında ABD’de 5 kişi ölmüştü. ABD’nin Arizona eyaletinde başlayan ve zamanla 35 eyalete yayılan marul kaynaklı koli basili salgınından etkilenen 27 kişinin de “hemolitik üremik sendrom” olarak bilinen böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü belirtilmişti.