Erdoğan'ın açıklamasıyla Petkim ve Tüpraş hisselerinde sert yükseliş!

Erdoğan'ın 'Cuma bir müjde vereceğiz' açıklamaları sonrası, BIST yüzde 2'yi aşan primle 1,115 seviyesine yükseldi. Petkim hisselerinde yüzde 10 ve Tüpraş hisselerinde de yüzde 8'lik prim dikkat çekti.

Erdoğan'ın açıklamasıyla Petkim ve Tüpraş hisselerinde sert yükseliş!

Piyasalar, Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararına odaklanırken, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cuma günü müjde vereceğim” açıklaması farklı bir beklenti daha yarattı.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü verecekleri müjdeyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağını söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Ve şu anda bu müjdenin biz de hayalleri, rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları sonrası, borsada hareketlilik arttı. BIST yüzde 2’yi aşan primle 1,115 seviyesine yükseldi. Bu arada Petkim hisselerinde yüzde 10 ve Tüpraş hisselerinde yüzde 8’lik prim dikkat çekti. Petkim 4,230 ve Tüpraş 86,800 seviyelerinde.