Erdoğan'dan İyi Parti'ye 'gönülden' tebrik

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi Parti'nin kuruluşunun 3. yılı nedeniyle gönderdiği kutlama mesajında Akşener'e 'teşekkür' ederek, "İyi Parti’nin 3. Yaşını gönülden tebrik ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'dan İyi Parti'ye 'gönülden' tebrik

AKP’li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan 3. yılını kutlayan İyi Parti’ye kutlama mesajı gönderdi.

İyi Parti’nin kuruluşunun 3. yıl dönümü dolayısıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kutlama düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun gösteri sunduğu etkinlikte, denizde vapurlardan meşaleler yakıldı. Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da kutlama mesajı gönderdi.

‘Nazik davranışı’ için İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Erdoğan, “İyi Parti’nin 3. Yaşını gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Erdoğan, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Meral Akşener… Nazik davranışınız için teşekkür ediyor, İyi Parti’nin 3. Yaşını gönülden tebrik ediyorum. İzmir’imizin ve ülkemizin farklı köşelerinden kutlama programınıza iştirak eden vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Siyasi yelpazenin farklı kanatlarında ülkemize ve milletimize hizmet eden partiler Türk demokrasisinin zenginliğini ve gücünü gösteren en önemli kurumsal yapılardır. Türkiye çok partili hayata geçtiği 1950’den bu yana yaşadığı çeşitli yol kazalarına rağmen muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkma iradesinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Bilhassa son 18 yılda hayata geçirilen reformlar ülkemize demokrasinin kurum ve kurullarıyla yerleşmesine büyük katkı sağlamıştır.Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz TBMM’de temsil edilen siyasi partilerimiz destekleriyle devam etmektedir.Bugün 3. Yaşını kutlayan İyi Parti’nin de “önce millet-önce memleket” inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağını inanıyorum.”