Erdoğan'a sıraladı: Haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, hain...

AKP’li CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözlerine CHP'den yanıt geldi.

Erdoğan'a sıraladı: Haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, hain...

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sarfettiği sözler CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan yanıt geldi.

Meclis’te düzenlediği toplantıda kameraların karşısına geçen Özkoç şu ifadeleri kullandı:

“Bu Ortadoğu Savaşı, Amerikan emperyalizminin bir süreci başlatmasıyla oldu. Adına Büyük Ortadoğu Projesi dendi. ABD’nin kendi çıkarlarını koruyan, Ortadoğu’da istediği düzeni yaratmaya çalışan, Müslümanların kanını akıtmaya yönelik, dünyada Müslümanları bir tehdit ve terör örgütü olarak göstermeye çalışan, böylece bir düşman yaratarak ABD’yi yeni bir toprak işgaline, Ortadoğu’daki zenginliklere el atmasını sağlayan bir proje başlatıldı. Başkanı Amerika Birleşik Devletleri’ydi. Şimdi, eş başkanını ben size gösteriyorum.”(Erdoğan’ın BOP’un eş başkanı olduğunu söylediği videoyu izletti)

Konuşmasının devamında “Kimmiş eş başkanı? AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan. diyen Özkoç, “İslâm aleminde, ABD’nin emperyalist çıkarlarına uygun hareket eden ve Müslümanların katledilmesini sağlayan kişiye ne denir? Haysiyetsiz denir, onursuz denir, şerefsiz denir, hain denir. Kim bu? ABD’nin emperyalizmin işgalci kuvvetlerinin eş başkanı kimse, işte bu sıfatlar tam da onun üzerine oturuyor.” dedi.

“CUMHURBAŞKANI OLAMAZ”

Özkoç, Erdoğan’a yönelik ağır ifadelerine şöyle devam etti:

“Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez. Bu kişi kendi evladından, kendi çocuklarına bütün fonları oluşturup onların zenginleşmesine ve telefonlarda paraları sıfırlattığı çocuklarına bir tanesine bedelli, diğerine çürük raporu aldırıp milletin çocukları askere gidip şehit düşüp anaların bağrı yanarken konuşan o şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir”