Erdoğan: Şehitler tepesi inşaallah boş kalmayacak, bizler de gülerek yürüyeceğiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çığda hayatını kaybeden askerin cenazesinde yine "kader" vurgusu yaptı, "Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak." dedi.

Erdoğan: Şehitler tepesi inşaallah boş kalmayacak, bizler de gülerek yürüyeceğiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Van’da çığ felaketinde hayatını kaybeden 28 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat’ın cenaze törenine katıldı.

Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii’ndeki cenaze töreninde Erdoğan cenaze namazı sonrası bir konuşma yaptı. AKP’li Cumhurbaşkanı konuşmasında “şehitlik” övgüsü yapıp bunun dindeki yerine vurguda bulundu.

“Gerçekten bu ara ciddi manada felaketlerle mücadelemiz var. Bir taraftan cephelerde savaşıyoruz, bir tarafta da şu anda çığ altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Tabi bunlar özellikle kaza ve kaderin bizler için bildiğimiz ama imanımızın gereği olarak da sabrettiğimiz konulardır. Biz buna sabredeceğiz. Ve Cihan kardeşimizin öncelikle ailesine rabbimden sabırlar niyaz ediyorum.

Tüm milletimizin başı sağ olsun. Fakat biz durmadan, yılmadan bu vesileyle şunu söylemek durumundayım. Bir taraftan Van’daki hadise, bir tarafta İdlib’de yaşadıklarımız ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var.

Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. Ve şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler de şehadete ürkerek korkarak değil adeta sevgili peygamberimizin ‘keşke ben de o makama ulaşsaydım’ dediği gibi o şekilde yürüyeceğiz” dedi.

Erdoğan daha sonra Erat’ın ailesiyle birlikte top arabasının arkasında yürüdü. Erat düzenlenen törenin ardından defnedilmek üzere Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü.