Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılışında konuşuyor

Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılışında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar." dedi.

Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılışında konuşuyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılışında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İstanbul – İzmir otoyolu bölgede hizmete soktuğumuz önemli eserledir. Yol medeniyettir. Yolları olmayan ülkeyseniz medeni olmaktan bahsedemezsiniz.

Hizmete açtığımız Gebze-İzmit kesimi, aynı zamanda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolundaki yükü de azaltacaktır. Bu durum İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor.

Geleceğe bırakılacak eser bırakmanın peşindeyiz. Ülkemizin 81 vilayetini kalkındırdık. Bugün de milletimiz siyasette kendisini içi boş kavgalar değil bir vizyon bekliyor.

Kendi ömrümüz vefa etmese bile böyle bir vizyon ve ülke bırakmayı milletimize yaptığımız en büyük hizmetler biri olarak kabul ediyoruz.

Türkiye’yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar.

Türkiye’nin son 7 yıldır maruz kaldığı saldırılar ekonomimizi hedef almıştır. Koronavirüs salgınıyla işte böyle bir dönemde marız kaldık. Türkiye salgından en az etkilenen ülkeler arasındadır.

Konut ve otomobil piyasasında rekorlar ardı ardına geliyor. Salgın nedeniyle dibe vuran küresel ticaretin aksine Türkiye ihracatına ara vermeden devam etti

10 yıl önce 2023 hedefleriyle milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin tek derdi birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Aradan geçen bunca zamana rağmen karşımızda halen ufku yapılacak ilk seçimleri geçemeyen bir siyaset anlayışı var.

Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık.

Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız.

Türkiye’yi Afrika’nın Güney Amerika’nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz.”