Erdoğan ironi mi yapıyor: Milletimiz 2023'de faşist kafalara gerekli dersi verecektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, adeta ironi yaparcasına; "Milletimiz 2023'de de hem içerdeki hem dışarıdaki faşist kafalara gerekli dersi verecektir" dedi.

Erdoğan ironi mi yapıyor: Milletimiz 2023'de faşist kafalara gerekli dersi verecektir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla’da bulunan Desan Tersanesi’ndeki Yeni Deniz Sistemleri teslim törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, “Geçmişte aldıkları derslerden yetinmeyenlerin şimdi gözü 2023’e diktikleri görünüyor. Milletimiz 2023’de de hem içerdeki hem dışarıdaki faşist kafalara gerekli dersi verecektir” dedi.

Erdoğan konuşmasında, “Son dönemde sınırlarımız içinde ve dışında elde ettiğimiz pek çok başarı savunma sanayimizdeki başarıdan kaynaklanıyor. Teknolojik bağımsızlık her zamankinden daha değerli hale gelmiştir. Savunma sanayii duraklamayı kaldıracak bir alan değildir sürekli daha yeniyi gelişmişi üretmek zorundayız. Kamu ve özel sektör savunma sanayi kuruşlarımızın her ürettiği geleceğimize daha güvenli bakmamız sağlıyor. Türkiye gerilimlerin en çok yaşandığı coğrafyanın tam ortasında. Böyle bir alanda ancak güçlü olursak ayakta kalabiliriz” diye belirtti.

ERDOĞAN KENDİNİ Mİ HEDEF GÖSTERİYOR: ‘MİLLETİMİZ 2023’DE DE HEM İÇERDEKİ HEM DIŞARIDAKİ FAŞİST KAFALARA GEREKLİ DERSİ VERECEKTİR’

Erdoğan, “Ülkemizin bu nüfusundan ve gücünde rahatsız olanlar artık gizlemeye, saklamaya bile gerek duymadıkları cüretkarlıkla her türlü yöntemi kullanıyor. Geçmişte aldıkları derslerden yetinmeyenlerin şimdi gözü 2023’e diktikleri görünüyor. Milletimiz 2023’de de hem içerdeki hem dışarıdaki faşist kafalara gerekli dersi verecektir. Biz bugüne kadar milli iradenin üzerinde bir güç tanımadık. Türkiye’nin demokratik hukuk devletine yönelik her saldırıyı yenerek yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Erdoğan, “Türkiye’nin tek amacı kendisinin ve dostlarını meşru haklarını koruyacaktır. Savunma sanayimizi dışa bağımlılıktan kurtarmak için verdiğimiz emeklerinin karşılığını birere birer salmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

‘BÖLGEDE GELİŞMELERİ YÖNLENDİREN BİR ÜLKE OLMAMIZ HENÜZ BAŞLANGIÇTIR’

Erdoğan, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi listesinde 7 firma ile temsil edildiğine dikkat çekerek, “Bölgesinde oyun kuran, bozan, gelişmeleri yönlendiren bir ülke olmamız henüz başlangıçtır. Deniz, savunma sanayiinde mesafe kat ettiğimiz alanlardan biridir” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden biri olduğunu ifade etti.

Erdoğan, “Bu yılsonunda test ve eğitim gemimiz Ufuk’u göreve alacağız. Önümüzdeki yıl Anadolu denizlerimizde olacak. Anadolu’yu inşa ettik, bir de artık 1 veya 2 belki daha fazla uçak gemisi de inşa edelim. Her halde yaparız değil mi? Denizlerde ihtiyacımız var, sadece Anadolu yetmez değil mi?” diye konuştu. Erdoğan, “Savunma sanayiinde takip eden değil, takip edilen bir üst aşamaya artık geçmemiz gerekiyor” dedi.

BİR TARAFTAN YIKILAN KÖPRÜLER VAR, BİR TARAFTAN YIKILMASI GEREKEN KÖPRÜLER VAR

Erdoğan, Giresun’da yaşanan sel felaketi ile ilgili olarak, “İlk aldığımız haberlerde 5 ölümüz var. Yaralılarımızın sayısı 12 civarında. Kurtarılanlar 150’ye yakın. Aynı zamanda Rize’de de sel felaketi var, benim ilçem de dahil. Allah ölenlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza şifalar versin. Devlet olarak tahribatı hep birlikte aşarız. Ben 3 bakanıma talimat verdim, orada çalışmalarını sürdürüyorlar. Bir taraftan yıkılan köprüler var, bir taraftan yıkılması gereken köprüler var. Bir an önce bunları aşalım. Bakanlarımızın bana söylediği; ‘Biz bunu yaşamadık, o kadar ağır bir felaket” diye konuştu.