Erdoğan: Dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ekonomide "sıçrama" noktasında olduğunu öne sürdü, "dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor." dedi.

Erdoğan: Dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kocaeli’de katıldığı ‘2023 AK Genç Üye Katılım Programı’nda konuşması sırasında cep telefonundan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradı.

Cep telefonu üzerinden salonda bulunanlara hitap eden Erdoğan, “2023 üye rakamı çok anlamlı bir rakam. Dolayısıyla 2023 genç üyemizin bugün katılmış olması, özellikle 2023 yılı anlamıyla da güzel. Ben sizin dinamizmiz ile 2023’e sadece Kocaeli’nin çevresinde değil, tüm Türkiye’deki gençlik patlamasının güç bulacağını anlıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde yaklaşık 11 milyon üyesi olan bir partiyiz. Bizim gibi böyle bir üye kaydına hiçbir parti dahil değil. Gerek il teşkilatlarıyla, gerek kadın kollarıyla, gerek gençlik kollarıyla toplamda bu rakama ulaşmış vaziyetteyiz” dedi.

“HAMDOLSUN TÜRKİYE…”

Erdoğan daha sonra şöyle devam etti:

“Şu anda terörle mücadelede hem içerde hem dışarıda, gerekse politikada Türkiye en büyük hamlelerini yaptı. Bu en büyük hamleleri yaparken gerek batısı, dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor. Ekonomide hamdolsun Türkiye şu anda ciddi bir sıçrama noktasında. Faiz, enflasyon tek haneliye iniyor. 2020 yılı bunların müjdesini alacağımız yıl olacak. Kısa süre süre önce Kocaeli’de yerli ve milli otomobilimizin tanıtımını yaptık. Bu otomobilimizle birlikte inşallah dünyada farklı bir yere yerleşeceğiz. Bunun yanında artık silahlı insansız hava araçlarını üreten bir Türkiye var. Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli ve milli savunma sanayimiz şu anda yüzde 70’e ulaşmıştır. Bu Türkiye’nin yakalamış olduğu en yüksek seviyedir. İnanıyorum ki bu çerçeve içerisinde sizlerin de aldığı bu istikamete, biz istikrarla devam edeceğiz. Bu rakamları daha da artıracağız.”