Erdoğan dava açmıştı: Yer yerinden oynayacak

Erdoğan’ın dava açtığı Kılıçdaroğlu’nun avukatı, "Pazartesi günü yer yerinden oynayacak" diyerek basını duruşmaya çağırdı.

Erdoğan dava açmıştı: Yer yerinden oynayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun avukatı Celal Çelik, Erdoğan’ın şikayetiyle 24 Şubat’ta görülecek davaya basını davet ederek; ‘yer yerinden oynayacak’ dedi.

Çelik, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı tazminat davasında mahkemeye sunduğu ve ‘sıfırlama tapeleri’ olarak bilinen 17-25 Aralık’ta ‘FETÖ’ tarafından sızdırılan ses kayıtlarının delil olarak gösterildiği cevap dilekçesi nedeniyle 24 Şubat’ta sanık olarak hâkim karşısına çıkacağı davaya ilişkin konuştu.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda davanın görüleceği gün ‘çok önemli bir açıklama yapacağını’ duyurarak şu ifadeleri kullandı:

“Medya kuruluşları ve basın mensuplarına açık çağrı! 24 Şubat (Pazartesi) günkü İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki (6.ACM, saat 10:45) duruşmama ve sonrasında yapacağımız basın açıklamasına mutlaka bekliyoruz! Gelmezseniz pişman olursunuz! Yer yerinden oynayacak! Sürprizim var!”