'Erdoğan CHP'yi tasfiye edecekmiş'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın CHP'yi hedef alan söylemleri için "Önümüzdeki süreçte Erdoğan ve onun yapılandırdığı bütün kurumlar CHP'ye yönelik bir kampanya açacaklardır. Bundan hiçbir endişem yok." dedi.

'Erdoğan CHP'yi tasfiye edecekmiş'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs salgınıyla mücadele ve siyasi gündeme ilişkin bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, CHP’nin darbe imasında bulunduğunu, bu zihniyetin tasfiye edilmesi gerektiğini söyledi. Siz bu açıklamayı nasıl okudunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Önümüzdeki süreçte Erdoğan ve onun yapılandırdığı bütün kurumlar CHP’ye yönelik bir kampanya açacaklardır. Bundan hiçbir endişem yok. Oda TV ile ilgili olarak ilk uçakta konuştu, ‘hesabını verecekler’ dedi. Oda TV’nin kendisi kapatıldı, yazarları içeride. Gazeteler için de ne söyledi? ‘Medya virüsüne izin vermeyeceğiz’ dedi. Bu açıklamadan sonra ilk yapılanlar RTÜK tarafından belli televizyon kanallarına verilen cezaların maddeleri değişti.İlerde kapatılmalarına yol açmak için.

Şimdi CHP için aynı şeyi söylüyor. CHP’yi tasfiye edecekmiş. Kendi tasfiyesini hazırlıyor aslında bunu söyleyerek. Siz, kalkacaksınız, muhalefet partisini, üstelik hep doğruları söylemesini içinize sindiremediğiniz için, “onu tasfiye edeceğim” diyeceksiniz. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. CHP’yi tanımıyor.”

Kılıçdaroğlu, Rusya’dan satın alınan S-400’lerin aktive edilmeyeceği iddiasında da bulundu. CHP lideri, “Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Ekonomiye dayanarak. Nisan ayında aktive edileceği söylendi. En yetkili kişi kimdi? Erdoğan. Erdoğan aktive edin dedi de birisi çıkıp ‘yapmayacağım’ diyebilir mi? Diyemez. Neden erteliyorlar? Dünyanın en pahalı ve en modern hurdalığına sahip olacağız. 2.5 milyar dolar.”