Erdoğan böyle tehdit etmiş: 'Göndermeyeceksin kardeşim'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, "Şu an Genel Başkan Yardımcısı olan arkadaşımızı partiye geçmeden önce bizzat Tayyip Bey babasını arayıp, 'göndermeyeceksin kardeşim' dediğini biliyoruz" açıklaması yaptı.

Erdoğan böyle tehdit etmiş: 'Göndermeyeceksin kardeşim'

Gelecek Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, yerel Bugün Kocaeli gazetesine açıklamalarda bulundu.

Partide herkesin tehdit edildiğini söyleyen Demir, “Şu an Genel Başkan Yardımcımız olan bir isim için Tayyip Bey, babasını arayıp, ‘göndermeyeceksin kardeşim’ dediğini biliyoruz” dedi.

Demir’in açıklamaları şöyle:

HEPİMİZ TEHDİT ALIYORUZ

“Biz partiyi kurduğumuz günden itibaren başbakanımız başta olmak üzere hepimiz tehdit alıyoruz. Tehdit almıyorum diyen yalan söylüyordur. Kimimizin koruma kararları kaldırıldı. Kimimizin aileleri işten atıldı. Kimimiz iş alımlarında tehdit edildi. Devleti geçtim son bir iki aydır, özel şirketlerde, devasa firmalarda çalışan arkadaşlarımızı ‘iş veya siyaset konusunda tercih edin’ diye tehdit ediyorlar. Bu tamamen alçaklıktır. Hiçbir dönem böyle bir şey yaşanmamıştı.

BİZZAT TAYYİP BEY BABASINI ARADI

Eskiden nezaket vardı. Şimdi geldiğimiz noktada meclis görüşmelerinde koca koca bakanların salyalarını gördük. Bunları Kocaeli’de de yaşıyoruz. O baskı herkesin iş yerine kadar dayandı. Bugüne kadar hiç söyleyemedik. Ülkenin geldiği noktaya bakar mısınız? Biz parti kurduğumuzda şu an Genel Başkan Yardımcısı olan arkadaşımızı partiye geçmeden önce bizzat Tayyip Bey babasını arayıp, ‘göndermeyeceksin kardeşim’ dediğini biliyoruz. Bunlara bile maruz kalıyoruz. Bugüne kadar mağduriyeti hiç anlatmadık. Kardeşim bu kadar zulme uğruyorsunuz neden anlatmıyorsunuz, cevabımız net biz mağduriyet üzerinden siyaset yapmayacağız. Ancak biz cidden mağdur oluyoruz.

DAVUTOĞLU UFAK UFAK KULLANACAK

Ahmet Davutoğlu Türkiye için önemli bir isim. Ak Parti’nin kimyası ve devletin işleyişini bilen bir isim. Zaten Başbakanlıktan olmasının sebebi akraba kayırmacılığını ortadan kaldırmak, hırsızlığın, yolsuzluğun önüne geçmek gibi çalışması vardı. Yeniden imar düzenlemesinden ihalelere kadar çalışması vardı. Onun adına konuşmam doğru olmaz ama Ak Parti’nin kimyasını bilen ikinci adamdır. Dolayısı ile mutlaka bildikleri çok şey vardır. Zamanla bunları ufak ufak kullanacaktır. Zamanla çok şeyi duyacağız.”