Erdoğan: Türkiye'yi diğer alanlarda olduğu gibi ailenin güçlendirilmesi ve kadın hakları konusunda da hedefe ulaştırmakta kararlıyız

“Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Elde Etmesinin 86. Yıl Dönümü” programında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘kadın’ meselesini yine aile üzerinden ele alarak, “Aileye yönelik her saldırıyı, tehdidi doğrudan varlığımıza yapılmış kabul ediyoruz” dedi.

Erdoğan: Türkiye'yi diğer alanlarda olduğu gibi ailenin güçlendirilmesi ve kadın hakları konusunda da hedefe ulaştırmakta kararlıyız

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı”nda konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“AK Parti ülkemizde kadınların hem sayıca en çok hem de en aktif yer aldığı partidir. Hiçbir partinin böyle bir özelliği yok. Kadın kollarımızın geldiği mevcut üye sayısı 5,2 milyonu bulmuştur.

Şiddet gören kadını nasıl koruyorsak terör örgütü tarafından dağa kaçırılan kızlarımızı da korumak zorundayız.

Kıyafeti yüzünden ayrımcılığa maruz kalan kadınlarımızı korumak da bizim görevimizdir.

Türkiye’yi diğer alanlarda olduğu gibi ailenin güçlendirilmesi ve kadın hakları konusunda da hedefe ulaştırmakta kararlıyız.

Biz bu gayretleri ortaya koyarken onlar ne yapıyor diye bakarken karşımıza yüz kızartıcı bir tablo çıkıyor. Özellikle CHP bu bakımdan tam bir facia örneği. CHP’de kendi mensuplarını bile isyan ettiren, tecavüze sessiz kalan zihniyetin kadın hakları konusunda söyleyecek sözü olamam. Belediye başkanlarının, yardımcılarının kabahatlerini örtmek için kırk takla atan bunlar değil mi?

Metroda bir kadını taciz eden kişiyle ilgili önce ‘taciz var’ kampanyası başlatıp, kendi adamları ortaya çıkınca kampanyayı silen bunlar değil mi? Çocuk tacizcilerinin arkasında duran bunlar değil mi?

Mesele tacize ve tecavüze karşı çıkmak ise burada çok vahim bir durum var demektir. İçlerindeki kepazeliklere bakmadan önlerine gelenlere çamur atarak Atatürkçülük, sosyal demokrasi kılıfıyla örtmeye çalışanların maskelerini düşürmekte kararlıyız. Senin tecavüzcün, tacizcin, ahlaksızın kötü benimki iyi yaklaşımı kadar iğrenç bir anlayış yok.

CHP’ye ve kendisine destek vermeyen herkesi satılmış, yandaş olarak itham eden zihniyetten ne beklenir? Bunlar kadar yalanı rahat söyleyen bir siyasetçi ben tanımadım. Akşam yalan sabah yalan. Bir doğru konuş be. Şu Sakarya’daki palet fabrikasıyla ilgili her şeyi vesikalarıyla ilgili koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Buradan sana ekmek çıkmaz.

Bay Kemal biz bu akşam 20 yıl önce başlanmış olan bir opera binasının açılışını yapıyoruz. Buradan sürekli olarak yıl boyunca bu akşamki program sürekli yayınlanacak. Türkiye’de böyle bir opera binası olmadı. Malum bir de bizim Külliye’deki yerimiz var. Arkasında da Atatürk Kültür Merkezi inşallah bitiyor. Ve bütün bunları biz yapıyoruz. Ama bizim icraatımızın ulaştığı yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz.”