Enver Altaylı'dan 'Mahir Ünal'lı savunma

"Sayın Mahir Ünal bilir! Şayet benimle konuşup görüşmek insanları şaibeli hale getiriyorsa, o zaman Türkiye’de en şaibeli insanların başında Sayın Mahir Ünal geliyor demektir"

Enver Altaylı'dan 'Mahir Ünal'lı savunma

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında partilerinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etmişti. Özdağ’ın bu iddiasının ardından Buğra Kavuncu’nun dayısı olan, FETÖ’den tutuklu bulunan eski MİT Ajanı Enver Altaylı ismi tekrar Türkiye’nin gündemine geldi.

Buğra Kavuncu Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunurken cezaevinde olan Enver Altaylı da suskunluğunu bozdu.

Bugün bir açıklama yapan Altaylı, Ümit Özdağ’ın kendisi hakkındaki FETÖ’ye yakın olduğu iddialarını reddederken “madem öyle olduğumu biliyordu neden benimle görüştü” diye sordu.

Enver Altaylı açıklamasının sonunda ise AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın adını da anarak, “Üç seneden fazla bir süredir tecrit altında tek başıma tutulmakta olduğum için biraz sert bir üslup kullanmış olabilirim. Ancak normalde benim sert bir üslupla konuşmadığımı en iyi, gözaltına alındığım güne kadar ‘AĞABEY, AĞABEY’ diye benimle her görüştüğünde itibar eden Sayın Mahir Ünal bilir! Şayet benimle konuşup görüşmek insanları şaibeli hale getiriyorsa, o zaman Türkiye’de en şaibeli insanların başında Sayın Mahir Ünal geliyor demektir” ifadelerini kullandı.

Odatv‘nin aktardığına göre Altaylı’nın açıklamalarının tamamı: