Enkazdan kurtartılan üniversite öğrencisi o anları anlattı

Enkaz altında kalan üniversite öğrencisi yaşadığı zor anları anlattı.

Enkazdan kurtartılan üniversite öğrencisi o anları anlattı

Elazığ’da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde yaralananların tedavisi devam ediyor. Depremde çöken binanın enkazından çıkarılan üniversite öğrencisi Mehmet Şener o anları anlattı. Şener, “Elleriyle, küreklerle kazdılar, iğne deliğinden bizi çıkardılar” ifadeleriyle yaşadığı zor anları anlattı.

Elazığ merkez Sürsürü Mahallesi’nde çöken binanın enkazından yaralı çıkarılan ve tedavisi Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde devam eden yaralılardan üniversite öğrencisi Mehmet Şeker, yaşadığı o zor anları muhabirlere anlattı.

Şeker, deprem sırasında 6 öğrenci aynı evde bulunduklarını, deprem sırasında yıkılmaz düşüncesiyle kirişin altına girdiklerini anlattı. O esnada sırtına kolon parçalarının düştüğünü de söyledi.

Elektrikler kesilince karanlıkta kaldıklarını ifade eden Şeker, “Sadece sol kolum ve sağ bacağım hareket ediyor. Diğer taraflarıma kolon düşmüş. Hareket edemiyordum.” dedi:

“Kapının üstüne düştüm, karanlıkta kaldık. Biraz sonra kendime geldiğimde baktım ki arkadaşım yanımda ağlıyor. Enkazın altındayız ama hareket edebileceğimiz hiçbir yer yoktu. Sadece sol kolum ve sağ bacağım hareket ediyor. Diğer taraflarıma kolon düşmüş. Hareket edemiyordum. Ben kaçarken telefonumu cebime koymuştum ve telefonumu çıkardım. Telefonunun ışığını açtım. Işığı görürler dedim. Neresi yıkılmış, nasıl yıkılmış, ne olmuş bilmiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyorduk. Nasıl olduysa rabbim nasip etti kedi deliğinden çıktık. Polisler, AFAD, özel harekatçılar geldiler kurtardılar. Elleriyle, küreklerle kazdılar, iğne deliğinden bizi çıkardılar.”

‘PENCEREDEN KENDİMİ ATMIŞIM’

Yaralılardan Ahmet Ünal da merkeze bağlı Sarılı köyünde uyuduğu sırada depremin meydana geldiğini aktardı. Ünal, “Çocuklar neredeydi, tam bilmiyorum. Bir uyandım uyku haliyle ve baktım ki yer oynuyor, şiddetli sallanıyor. O esnada elektrikler gitti. Elektrikler kesilince o an ne yaptığımı bilmiyorum. Pencereden kendimi atmışım. Çok dehşet bir andı. Cenabı Allah böyle bir acıyı yaşatmasın” dedi. Ünal, düşme sonucu ayağının kırıldığını ve ellerinden yaralandığını bildirdi.

Yaralı çocuklardan Yusuf Salih Yenigün de deprem anında panik yaparak dışarıya çıkmaya çalıştığı sırada düştüğünü ve yaralandığını anlattı. Yaralı Hüseyin Civelek ise depremde iki yakınını kaybettiğini belirterek, çok üzgün olduğunu dile getirdi.