Düzce Gölyaka'da kepçe devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Gölyaka Güzeldere yolunda 5 gündür kayıp olan kepçe operatörü Muhammet Yılmaz'ı arama kurtarma faaliyetleri devam ederken bir acı haber daha geldi.

Düzce Gölyaka'da kepçe devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Gölyaka Güzeldere yolunda 5 gündür kayıp olan kepçe operatörü Muhammet Yılmaz’ı arama kurtarma faaliyetleri devam ederken bir acı haber daha geldi.

Heyelanda dereye yuvarlanan kepçe operatörü Muhammet Yılmaz’ı arama çalışmaları devam ederken, bu kez Güzeldere yolunda arıza yapan köy suyunu tamir eden ve dönüş yoluna geçen İstilli İçme Su Birliği’nin çalışanlarının içerisinde bulunduğu iş makinesi yoldan çıkıp dereye yuvarlandı. Feci kazada, 3 çalışandan 1’i öldü, 2’si yaralandı.

Kazanın ardından bölgeye sağlık, itfaiye, jandarma ve arama-kurtarma ekipleri sevk edildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan olaya ilişkin yaptığı açıklamada ,”5 gündür Muhammet Yılmaz kardeşimizi arama çalışmalarına devam ederken, 1.5 saat önce İstilli Köy suyunu tamirat yapmak için gelen 3 kişilik bir ekip Güzeldere Şelalesi mevkiinde dönüş yolunda iken Hemşinli Deresi mevkiinde iş makinesi dereye devriliyor. Yolda 70-80 cm kar var. Tahminen yolu kaybettiler, izi kaybettiler, uçurumdan yuvarlanıyorlar. 1 ölü, 2 yaralı var. Yaralılardan biri hastaneye gönderildi, biri çıkartılmaya çalışılıyor. Gölyaka itfaiyesi, UMKE, AFAD bütün ekipler kısa sürede olay yerine ulaştı. Yoğun bir kar yağışı var. İsimler şuan belli değil. İstilli İçme Su Birliği’nin çalışanları. Olay yerine devlet imkanları ile erken ulaşıldı. Su yolunu açmaya gelmişlerdi. Biz, Kaymakamımız, devletimizin tüm imkanlarıyla buradayız. Şuan yoğun çalışmalar tipi kar yağışı altında devam ediyor.” ifadelerini kullandı.