'Düştü' dediği Hatice Şimşek'i döverek öldüren katil ve ablası tutuklandı

'Düştü' dediği Hatice Şimşek'i döverek öldüren Gökhan Çınar, Hatice Şimşek için "Alkollüydük. Gece kavga ettik, dövdüm. Uyandığımda hareketsiz yattığını ve öldüğünü fark ettim." ifadelerini kullanmıştı.

'Düştü' dediği Hatice Şimşek'i döverek öldüren katil ve ablası tutuklandı

‘Düştü’ dediği Hatice Şimşek’i döverek öldüren Gökhan Çınar, Hatice Şimşek için “Alkollüydük. Gece kavga ettik, dövdüm. Uyandığımda hareketsiz yattığını ve öldüğünü fark ettim.” ifadelerini kullanmıştı.

Çınar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Antalya’da, sevgilisi Hatice Şimşek’i döverek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Gökhan Çınar’ın ablası Ümran Çınar da soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Ümran Çınar da çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Ümran Çınar’ın tutuklanma nedenine ilişkin açıklama yapılmadı.

Gökhan Çınar, gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadesinde, cinayeti itiraf ederek, “Alkollüydük. Gece kavga ettik, dövdüm. Uyandığımda öldüğünü fark ettim” dedi.

Muratpaşa ilçesine bağlı Konuksever Mahallesi 798 Sokak’ta dün yaşanan olayda, Gökhan Ç., saat 15.30 sıralarında polisi arayarak, sevgilisi Hatice Şimşek’in evde hareketsiz yattığını bildirdi.

İhbar üzerine adrese gelen polis ve sağlık ekipleri, Hatice Şimşek’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Yapılan incelemede vücudunda morluklar olduğu tespit edilen Şimşek’in cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Polislerin incelemesi sürerken, Gökhan Çınar, Şimşek ile birlikte yaşadığı evin balkonunda gözyaşı döktü. Şüphe üzerine gözaltına alınan Gökhan Ç. polise, “Alkollüydük, düştü” dedi.

KOMŞULAR İHBARDA BULUNMUŞ

Apartman sakinleri ise gece boyu çiftin evinden kavga sesleri geldiğini, bunun üzerine farklı saatlerde polise ihbarda bulunduklarını anlatarak, “Her ihbardan sonra gelen ekipler, Hatice Şimşek’in şikayetçi olmaması üzerine geri gitmek zorunda kaldı” iddiasında bulundu.

Poliste 11 suçtan kaydı olduğu ortaya çıkan Gökhan Çınar ifadesinde cinayeti itiraf etti. Gökhan Ç.’nin ifadesinde, “Alkollüydük. Gece kavga ettik, dövdüm. Uyandığımda hareketsiz yattığını ve öldüğünü fark ettim. Bir yakınımı aradım. Ondan sonra da polisi aradım” dediği öğrenildi.