Dr. Selçuk Köse koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi'nde görevli Dr. Selçuk Köse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yoğun bakımda tedavi gördüğü duyuruldu. Köse'ye virüsün hastasından bulaştığı iddia edildi.

Dr. Selçuk Köse koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda

Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde göğüs cerrahı olarak çalışan Dr. Selçuk Köse, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.

Köse için ailesi ve arkadaşları sosyal medyadan bir ilacın bulunması için çağrıda bulundu. Çağrının ardından virüs tedavisinde etkili olduğu öne sürülen ‘Favipiravir’ adlı ilacın kullanımına başlandı.

“İLACA OLUMLU TEPKİ VERDİ”

Köse’nin eski eşi Filiz Gültekin, Milliyet‘e yaptığı açıklamada, getirilen ilk parti Favipiravir’in Köse’ye de verildiğini söylerken, “Selçuk hep insanlara faydalı olmayı seçti. Kanser hastalarının göğüs sorunlarını gidermek için yoğun mesai harcadı. Mesaisinin ardından konserler vererek organ bağışını destekledi. Yaptığı iyiliklerin karşılığını alıyor. İlaca olumlu tepki vermesi sevindirici” dedi.

NTV’de yayınlanan haberde, Köse’nin virüsü hastasından kaptığı ileri sürüldü.

“BİLİME ÖNEM VERİLMİYOR” DEMİŞTİ

Selçuk Köse, sevilen bir doktor olmanın yanısıra müzisyen kimliğiyle de tanınıyor. 2013 yılında verdiği bir röportajda “8 yaşında babamın aldığı gitarla müzikle tanıştım. 12 yaşında ilk gitar dersimi aldım ve bir daha müzikten hiç kopmadım” ifadelerini kullanıyor.

Köse, “Tıp mı yoksa müzik mi” sorusuna ise “Bugün seçim yapmak zorunda kalsam müziği seçerim, sebebi ise çok sevmeme rağmen hekimliğin artık ülkemizde en zor mesleklerden biri haline getirildiği, saygınlığının giderek örselendiği, bilime önem verilmemesi hepimizin malumu. Giderek birçok hekimde bu nedenle tükenmişlik yaşanmakta ve iş değişikliği söylemleri artmaktadır maalesef.” cevabını veriyor.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this