Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devri tamamlandı

Karaca, "İTÜ'de 7 yıldır okullarımızın yönetim kurulu başkanlığını yapan Serhat Özeren'in, Doğa Koleji'nin yönetimine getirildiğini" duyurdu.

Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devri tamamlandı

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devrinin tamamlandığını, aylardır maaşlarını alamayan öğretmenlerin maaşlarını ödendiğini İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca duyurdu

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin tamamlandığını ve öğretmenlerin maaş ödemelerinin yapıldığını açıkladı.

Prof. Dr. Karaca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Doğa Okulları İTÜ uhdesine geçmiştir. Tüm Doğa’lılar tatile gönül ferahlığıyla giriyor. Maaşlar yatmaya başladı. Hepimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Doğa Koleji’nin borçlu olduğu grupların, bankalar, Doğa Koleji mensupları ve tedarikçiler olarak sıralanabileceğini söyleyen Karaca, “İTÜ’de 7 yıldır okullarımızın yönetim kurulu başkanlığını yapan Serhat Özeren’in, Doğa Koleji’nin yönetimine getirildiğini” duyurdu.

2018’in Ekim ayından bu yana maaş ödemelerinde sorun olduğunu ve Ekim 2019’dan bu yana hiç maaş alamadığını söyleyen öğretmenler, Aralık ayı başında birkaç gün süreyle derslere girmemiş ve Doğa Koleji yönetimini protesto etmişti.

30 Aralık günü bir açıklama yapan İstanbul Teknik Üniversitesi “Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçeceğini” duyurmuştu.

Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrılırken, şirketin yönetimine tek isim girdi. Aynı zamanda İTÜ Geliştirme Vakfı Başkanı olan Serhat Özeren Asist Öğretim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this