Diyarbakır'da koronalının tükürdüğü 9 yaşındaki çocuk: Korktum, ailem ölürse kardeşim tek kalırdı

Diyarbakır Bağlar'da pozitif tanıyla karantinada olması gereken üst kat komşuları A.Ç.’nin yüzüne tükürdüğü 9 yaşındaki E.U. yaşadıklarını anlattı.

Diyarbakır'da koronalının tükürdüğü 9 yaşındaki çocuk: Korktum, ailem ölürse kardeşim tek kalırdı

Diyarbakır Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi’nde, Pazar günü yaşanan olayda apartmanın birinci katında oturan Y.U., banyosunun tavanından su damlayınca, üst kat komşusu A.Ç.’nin eşine rahatsızlığını dile getirdi.

Olay akşamı korona testi pozitif olan ve karantinada olması gereken A.Ç., Y.U.’nun kapısını çaldı. A.Ç. ile M.U. arasında kısa süre sonra tartışma yaşandı. Bu sırada A.Ç.’nin bina girişinde bekleyen kızı, marketten ekmek alıp gelen M.U.’nun kızı E.U.’nun yüzüne tükürdü. Koşarak evlerine gelen E.U.’ya kapı girişinde bu kez de A.Ç. tükürdü.

Anne Y.U. bunun üzerine kavga çıkmasın diye eşi M.U. ve kızını içeriye alarak, kapıyı kapattı. A.Ç., bu kez bıçakla gelip tehdit ederek kapıyı açmalarını istedi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekiplerin yaptığı kimlik sorgusunda A.Ç.’nin durumu ortaya çıkınca filyasyon ekiplerine bilgi verilmişti. Filyasyon ekipleri A.Ç.’yi karantinaya alarak yurda götürmüştü ve 3 bin 150 lira idari para cezası kesilmişti.

Olay sonrası Covid-19 testi yapılan dokuz yaşınaki E.U. yaşananları şöyle anlattı: “Doktorlar geldi. Benim testimi yaptılar. Aileme bulaşır diye korktum. Ailem ölürse, kardeşim tek kalırdı. Bu zamanda virüs var, insan nasıl tükürür? Sadece kızı da değil, babası, annesi, hepsi yaptı. Bana bulaşsa, ben eve geleceğim, oraya buraya dokunacağım. Sonra ailem yanlışlıkla dokunacak. Onlar da olurdu. Kardeşimin belki tedavisi olurdu ama diğerleri ölürdü. Neden tükürdün? Bildiği halde tükürdü. ‘Biz ölünce onlar da ölsün’ dediler diye düşünüyorum.”