Diyanet'ten 'yabancı para' sözü üzerine dava

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü köşesinde Ali Erbaş'a ait olduğu iddiasıyla "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun." sözünü paylaşan Fatih Altaylı'yı yalanladı, konuyla ilgili hukuki yollara başvurulacağı açıklaması yaptı.

Diyanet'ten 'yabancı para' sözü üzerine dava

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.” sözüne, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a ait olduğu iddiasıyla yer vermişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamasında sözkonusu ifadelerin Erbaş’a ait olmadığı, konuyla ilgili hukuki yollara başvurulacağı belirtildi.

Açıklamada, “Bugün Habertürk internet sitesinde Sayın Fatih Altaylı tarafından kaleme alınan ‘Yabancı derken’ başlıklı yazıda yer verilen “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.” sözü, Sayın Başkanımız Ali Erbaş’a ait değildir. Sayın Altaylı, Sayın Başkanımızı ve Diyanet İşleri Başkanlığımızı hedef alan ve mütemadiyen yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan bir sosyal medya hesabından yayınlanan ve tamamen iftiradan ibaret bir içeriği araştırmadan köşesine taşıyarak bir yazı kaleme almıştır. Ülkemizdeki önemli gazete yazarlarından biri olan Altaylı, maalesef bu yazısıyla bir iftiranın yayılmasına ve yakışıksız yorumların yapılmasına sebep olmuştur. Konuyla ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır” denildi.