Diyanet yine 'devletin malı deniz...' dedi

Yerleşkesinde 332 kişilik salonu bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, 200 kişilik toplantı için 5 yıldızlı oteli tercih etti.

Diyanet yine 'devletin malı deniz...' dedi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu’na aday üyeleri belirlemek için Ankara’da bir toplantı düzenledi. 200 kişinin katıldığı toplantı için Diyanet’in yerleşkesinde 332 kişilik salonu olan eğitim merkezi yerine 5 yıldızlı The Green Park Hotel seçildi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; bu otelde 2 saatlik sadece çay kahve ikramlı toplantının ücreti 25 bin lirayı buluyor. Diyanet’in 6 saat süren yemekli toplantısının indirime rağmen yaklaşık 100 bin liraya mal olduğu bildirildi.

Habere göre, toplantıyı organize eden Mice Turizm Organizasyon firması yetkilileri, “Rakam veremeyiz ama bu toplantı için piyasa koşullarına göre çok indirimli bir fiyata anlaşma yapıldı” dedi.

TERCİH HEP 5 YILDIZ

11.5 milyar lira bütçeli Diyanet, çoğu toplantısını 5 yıldızlı otellerde yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl 15 Ocak’ta “Murakıplar Semineri”, 27-30 Ocak tarihleri arasında “Eğitim Görevlileri Semineri”, 18-24 Ocak ve 26 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında da “4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenlendi. Tüm bu toplantı ve seminerler, Antalya’daki 5 yıldızlı alkolsüz WOME Deluxe, Alan Xafira, Silence Beach Resor gibi otellerde yapıldı.