DİSK: Sağlık işçisi köle değildir

DİSK “Sağlık emekçileri için küresel eylem ve dayanışma günü” sebebiyle, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

DİSK: Sağlık işçisi köle değildir

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), “Sağlık emekçileri için küresel eylem ve dayanışma günü” sebebiyle İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde eylem yaptı.

Basın açıklamasını, sağlık emekçilerine insanca yaşayacak ücret, daha fazla istihdam, sağlıklı çalışma koşulları için hastane önünde bulunduklarını belirten DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu yaptı.

Arzu Çerkezoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlıklarına kaybetme pahasına büyük bir fedakarlıkla sağlık emekçileri pandemiyle mücadelede ön saflarda. İktidar sağlık çalışanlarının sesini duymalı. Bütün sağlık çalışanlarına aşı yapılmalıdır. Covid-19’un sağlık çalışanları açısından meslek hastalığı sayılmalıdır. Sağlık emekçilerinin çalışma sürelerinin kısaltılması gerekmektedir. Yıllardır atama bekleyen sağlık çalışanları bir an önce atanmalıdır. Ve tüm sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığının ödenmesi öncelikli taleplerimizdir.”

Sağlık emekçilerinin taleplerini sıralayan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu bütün sağlık işçilerini DİSK çatısı altında buluşmaya çağırdı.

DİSK, hastane önünde “Sağlık işçisi köle değildir” sloganı atılan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. O görüntüler şöyle: