Dilipak'tan Erdoğan'a "şiir" hatırlatması

"Benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor. Benim yargılama sürecimde de o kitleler bunu affetmeyecek."

Dilipak'tan Erdoğan'a

AKP’nin dava açacağı gündeme gelen Dilipak, Erdoğan’a şiir okuduğundan dolayı tepki geldiğinde topladığı imzaları hatırlattı.

AKP, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a, İstanbul Sözleşmesi’ni konu aldığı “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısında kullandığı “fahişe” kelimesinden dolayı dava açmaya hazırlanıyordu.

Dilipak, ilgili köşe yazısında “AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum ‘Yeşil Sermaye’ de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim ‘Yeşil sermaye’ davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!” ifadelerini kaleme almıştı.

İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara yönelik olarak “fahişe” ifadesini kullanan Dilipak, AKP’ye de şu cümlelerler seslenmişti:

“ANAP’ı o ‘Papatyalar’, o ‘Lale Devri çocukları’ bitirdi. AK Partiyi de, bu Erguvani AKP’nin ‘Papatyaları'(!?) bitirecek bu gidişle” ifadelerine yer veren Dilipak, “AK Parti içindeki AKP’liler konuşuyor, AK Partililer susuyor. AKP’liler terfi etti zenginleşti, itibar sahibi oldular. Kaymağı onlar yiyor, parayı onlar veriyor. Camiye, okula, yurda parayı veren de onlar. Eee, parayı veren düdüğü çalıyor. Kem alat ile kemalat olmuyor. Haram para ile hayır olmayacağı gibi..”

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a AKP’lilerce dava açılacağı haberleri üzerine Dilipak, Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik dava açılacağından haberi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor. Benim yargılama sürecimde de o kitleler bunu affetmeyecek. Ben bunları kendi adıma söylemedim, ben atanmamış bir sözcü gibiyim. Bu tür olayları da ilk defa yaşamıyorum. Ben 28 Şubat’ta da, 12 Eylül’de de, 12 Mart’ta da, 15 Temmuz’da da meydanlardaydım.”

“Beni de yargılayacaklarına göre helal olsun. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. Demek ki kaderde bu da varmış. Biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı”

Erdoğan’ın okuduğu şiir yüzünden cezaevine girmesini de hatırlatan Dilipak, Erdoğan’a şu hatırlatmayı yaptı:

“Tayyip Erdoğan şiir okuduğunda ben 70 bin imza toplamıştım “Bu şiiri biz de okuyoruz” diye. Benim bu yazımın altına 70 bin insan imza atar, denesinler. Halep oradaysa arşın burada. Anlatmaya çalıştığım hikaye, AK Parti’nin de ANAP gibi sonunu getireceksiniz. FETÖ zihniyetidir, bu FETÖ aklıdır. Birileri bu mesajı aldı. Benim mesajımın nereye gittiğini Anadolu’daki insanlar anlıyor. Herhangi bir endişem üzüntüm yok. Beklemiyordum doğrusu.”