Davutoğlu Diyarbakır'da: Bu koalisyon iktidarının ne ahlaki ne insani ne akli bir çizgisi kalmamıştır

"Doğru buzdolabı önemli hepimizin evinde var ama vatandaş 2020'de o buzdolabını dolduramıyor."

Davutoğlu Diyarbakır'da: Bu koalisyon iktidarının ne ahlaki ne insani ne akli bir çizgisi kalmamıştır

Partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Bu koalisyon iktidarının ne ahlaki ne insani ne akli bir çizgisi kalmamıştır” diye konuştu.

Döviz kurlarında yaşanan sert yükseliş, Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında değer kaybetmesine ilişkin ekonomi yönetimine sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu, “Dolar, euro, altın cirit atıyor ama ortada bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomi ile ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar” ifadeleriyle yüklendi.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu iktidarın elinde devlet kurumları değersizleşti, bu iktidarın elinde emek değersizleşti, bu iktidarın elinde en son türk lirası değersizleşti. Aslında bu iktidarın elinde insan değersizleşti!

Sizleri yoksulluğa mahkum eden düzeni bitireceğiz. Gelecek Partisi KHK düzeninin de kayyum düzeninin de bitirmek için var.

Bu koalisyon iktidarının ne ahlaki ne insani ne akli bir çizgisi kalmamıştır.”

“TRT’YE NE ZAMAN KAYYUM ATAYACAKSINIZ?”

“Halkın iradesine kayyumla darbe vuranlara soruyorum: Bölücü başının yeğenini ekranlarına çıkaran TRT’ye ne zaman kayyum atayacaksınız?

Korkular ve tabulardan hukuk çıkmaz, adalet çıkmaz.

Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, euro, altın başını aldı gidiyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’ndan, Ekonomi Bakanı’ndan yönetimden bir açıklama duydunuz mu? Dolar, euro, altın cirit atıyor ama ortada bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomi ile ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar.

Bu iktidar mutfakta yangın olduğuna inanmıyor. Ekonomideki makro mikro dengeler alt üst olmuş baş aşağı gidiyoruz bu iktidarın derdi buzdolabı satışı. Doğru buzdolabı önemli hepimizin evinde var ama vatandaş 2020’de o buzdolabını dolduramıyor.”