Cüneyt Özdemir bildiğiniz gibi: Bizdeki bazı muhalifler muhalif filan değil gerzek

'Gazeteci' Cüneyt Özdemir Youtube'da yaptığı yayında polis karşıtları için 'gerzek' ifadesini kullandı.

Cüneyt Özdemir bildiğiniz gibi: Bizdeki bazı muhalifler muhalif filan değil gerzek

ABD’deki George Floyd protestolarını değerlendiren ‘gazeteci’ Cüneyt Özdemir, protestoları Türkiye ile kıyaslayarak polis karşıtı olarak değerlendirdiği muhaliflere hakaretler yağdırdı.

Özdemir, siyahi vatandaş George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemlerden bahsederken New York’ta görev yapmış eski bir polisin yazısını okudu.

Özdemir, yazıda geçen “Polisler, kendilerine yönelik duyulan düşmanlığı hiç bu kadar hissetmediklerini söylüyorlar, Mağdur durumdalar. Ülkedeki polis memurlarının çoğu meslek hayatını kurşun sıkmadan bitiriyor” ifadelerinin ardından tepki çeken açıklamalarda bulunarak muhaliflere ‘gerzek’ dedi.

Özdemir, ABD’deki polis karşıtlığına Türkiye üzerinden bakarak, “Bizde de bazı gerzekler var. Hayatını polis karşıtlığına kurmuş, niye adam çünkü muhalifim, polisten nefret ediyorum’ diyor. Yarın bir gün hırsız evine gelince, başına bir iş gelince hemen polisi arıyorsun. Bizdeki bazı muhalifler muhalif filan değil gerzek. Devletten nefret ediyorum diyorlar. Nerede yaşayacaksın diyorsun ‘komünde’ diyor. La git…” ifadesini kullandı.