Cumhurbaşkanlığından koronavirüs açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı yaptığı açıklamada Türkiye'de şu ana kadar COVID-19 (Yeni koronavirüs) vakasının görülmediğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığından koronavirüs açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Çin’de başlayıp birçok ülkeye yayılan COVID-19 (Yeni koronavirüs) salgınıyla ilgili son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Elde edilen en güncel verilere göre, ülkemizde herhangi bir COVID-19 (Yeni koronavirüs) vakası görülmemiştir. Konu ile ilgili birtakım sosyal medya mecralarında yer alan, Türkiye’de COVID-19 (Yeni koronavirüs) vakalarına rastlandığına yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Salgının ülke sınırları içerisine bulaşmaması için tüm çalışmalar ve tedbirlerin titizlikle yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Elde edilen en güncel verilere göre, ülkemizde herhangi bir COVID-19 (Yeni Koronavirüs) vakası görülmemiştir. Konu ile ilgili birtakım sosyal medya mecralarında yer alan, Türkiye’de COVID-19 (Yeni Koronavirüs) vakalarına rastlandığına yönelik iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Medya kuruluşlarımızın, medya mensuplarımızın ve tüm vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere resmi kaynakları dikkate almaları, bunun dışında konu ile alakalı yapılan açıklamalara ya da ortaya atılan iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur. Konu ile ilgili gelişmeler yetkili makamlarımızca gerek görüldüğü anda tüm kamuoyu ile paylaşılmaktadır. İlgili süreç Başkanlığımızca da azami hassasiyetle takip edilmektedir.”