Cumhurbaşkanına hakaret davasında uzlaşma talebi: 'Erdoğan'ın şairi'nin şiiri ezberlenecek

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan iki çocuğun uzlaşma talepleri, birinin İstiklal Marşı'nı diğerinin ise Nurullah Genç'in "Yağmur" şiirini ezberlemesi ve Cumhurbaşkanından özür dilemesi şartıyla kabul edildi.

Cumhurbaşkanına hakaret davasında uzlaşma talebi: 'Erdoğan'ın şairi'nin şiiri ezberlenecek

Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettikleri gerekçesiyle haklarında “kamu görevlisine hakaret” suçundan dava açılan çocuklar V.E. ve A.Ç., ayrı ayrı Van Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, uzlaşma talebinde bulundu.

Bunun üzerine Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, V.E.’nin Nurullah Genç’in Yağmur şiirini, A.Ç.’nin de İstiklal Marşı’nı ezberlemesi ve Erdoğan’dan özür dilemeleri şartıyla uzlaşma taleplerini kabul edeceklerini bildirdi.

V.E ve A.Ç., Van Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’na giderek, müşteki vekilinin talebini yerine getirdi.

Uzlaşmanın sağlanmasıyla V.E. ve A.Ç. haklarındaki davaların düşürülmesine karar verildi.

ERDOĞAN ŞİİRİNİ OKUMUŞTU

İslamcı cenahın şairi olarak bilinen Nurullah Genç’in ‘Beni Yakışına’ şiirini Erdoğan, 1999’da cezaevine girmeden önce yayınladığı şiir albümünde okumuştu. Aynı zamanda iktisatçı olan Genç 2013’te  Sermaye Piyasası Kurulu’na atanmıştı.