Çorum'da boşanma aşamasındaki eşinin ailesine silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı

Çorum’da eşiyle boşanma aşamasında olan damat, kaynanası, kayınbiraderi, kayınbiraderinin eşi ve çocuğunu vurdu. Olayda kayınbirader hayatını kaybetti.

Çorum'da boşanma aşamasındaki eşinin ailesine silahlı saldırı: 1 ölü, 3 yaralı

Çorum’da eşiyle boşanma aşamasında olan damat, kaynanası, kayınbiraderi, kayınbiraderinin eşi ve çocuğunu vurdu. Olayda kayınbirader hayatını kaybetti. ‘

Eşiyle bir süredir ayrı yaşayan ve boşanma aşamasında olan 37 yaşındaki Gencel K. Bahçelievler Mahallesi’nde sokakta karşılaştığı 33 yaşındaki kayınbiraderi Serkan Ö. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Gencel K., kayınbiraderini önce kesici aletle yaraladı ardından yanında bulunan pompalı tüfekle ateş etmeye başladı.

AİLE BİREYLERİNİ YARALADI

Açılan ateş sonrası Serkan Ö., başından, yanında bulunan 28 yaşındaki eşi Alev Ö. ile 3 yaşındaki oğlu G.Ö.  vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerinden ayrılan damat bu kez de kayınvalidesinin Çoraklık Kümeevleri’nde bulunan evine gitti. Gencel K., burada 56 yaşındaki kaynanası Gülizar G.’yi de  yanında bulunan pompalı tüfekle ağır yaraladı.

Vatandaşların ihbarı üzerine her iki olay yerine de çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan yaralılar Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralılardan Serkan Ö., yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Gülizar Ö. acil ameliyata alınarak bacağı kesilirken, anne ve çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından zanlı Gencel K., kiralık olduğu öğrenilen araçla kayıplara karışırken zanlının yakalanması için emniyet ve jandarma ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.