Çocukların dövüldüğü Kuran kursu, 2 haftalığına kapatıldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 10 yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulandığı görüntülerin ortaya çıktığı Bedir Efendi Kuran Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı.

Çocukların dövüldüğü Kuran kursu, 2 haftalığına kapatıldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, 10 yaşındaki bir çocuğun şiddet görürken görüntülendiği Bedir Efendi Kuran Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı.

İsmi açıklanmayan çocuk devlet korumasına alınırken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından görevlendirilen 2 müfettişin yarın kente gelerek incelemelerine başlayacağı bildirildi.

Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüde, 15 yaşındaki bir çocuk, 10 yaşındaki çocuğun eline bir cisimle vuruyor. Çocuk ağlarken, 15 yaşındaki çocuk odadan çıkıyor. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Şiddet uyguladığı ileri sürülen 15 yaşındaki çocuğun ifadesi alındı. Şiddet gören çocuk ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı. Çocuğun Şanlıurfa’da yaşayan ailesi tarafından hafızlık eğitimi için Kuran kursuna kaydının yapıldığı, aileyle irtibata geçildiği çocuğun aileye teslim edileceği öğrenildi.

DİYANET 2 MÜFETTİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ

Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu, geçici olarak 2 hafta süreyle kapatılırken kurstaki öğrenciler evlerine gönderildi. Bu süre içerisinde eğitimlerin, internet üzerinden devam edeceği bildirildi.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından hemen soruşturma talimatı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bizzat görevlendirdiği 2 müfettişin ise yarın kente gelerek, inecelemelerine başlayacağı öğrenildi.