Cinsel saldırıdan tutuklanan CHP'li yöneticiye 24,5 yıl hapis istemi

CHP Maltepe ilçe yöneticisi Umut Karagöz Z.Y. isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Cinsel saldırıdan tutuklanan CHP'li yöneticiye 24,5 yıl hapis istemi

Maltepe’de bir kafeteryada Z.Y. isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu için tutuklanan CHP Maltepe İlçe yöneticisi Umut Karagöz hakkında, “Cinsel saldırı”, “Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve” Tehdit” suçundan 24,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Umut Karagöz’ün Maltepe’de bir kafeteryada Z.Y.’ye cinsel saldırıda bulunduğu suçlaması ile yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Umut Karagöz hakkında, “Cinsel saldırı”, “Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve” Tehdit” suçlarından iddianame düzenlendi.

İddianamede, U.K.’ye 16 yıl 6 aydan 24,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Ağır Ceza mahkemesinin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, konuya ilişkin açıklama yaparak olayın doğru olduğunu belirtmiş, Umut Karagöz’ün partiden atıldığını ve parti örgütü olarak cinsel saldırıya maruz bırakılan Z.Y’nin yanında olduklarını duyurmuştu.

Kaftancıoğlu, “Bu konuda tavrımız çok net. Gereğini yaptık. Mağdurun da sonuna kadar yanındayız. Davayı il ve ilçe örgütümüzle birlikte takip edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.