Cinsel saldırı yaşanan mekanda kameralar bozukmuş!

Lucca Bar’ın işletmecisi Alper İri’nin, tecavüz girişimi sırasında tuvaletin girişini gösteren güvenlik kameralarının arızalı olduğu ortaya çıktı.

Cinsel saldırı yaşanan mekanda kameralar bozukmuş!

Lucca Bar’ın işletmecisi Alper İri’nin, Olay sırasında tuvaletin girişini gösteren güvenlik kameralarının “arızalı” olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Bebek’te bulunan ünlü mekanlarından Lucca’nın işletmecisi Alper İri tarafından, mekanda çalışan bir kadına cinsel saldırıda bulunulduğu ortaya çıkmıştı.

Hürriyet’ten Ayşegül Usta’nın haberine göre; Lucca’da 8 Ocak’ta yaşandığı öne sürülen olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianamede, işyerinin güvenlik kameralarından sorumlu olan bilgisayar firması sahibi B.İ.’nin ifadesinin alındığı, tuvalet girişini gösteren güvenlik kameralarının 6 Ocak-14 Ocak günleri arasında arıza nedeniyle kayıt yapmadığının tespit edildiği belirtildi.

“AĞLAR VAZİYETTE GÖRDÜM”

Lucca’da çalışan ve soruşturma kapsamında tanık olarak dinlenen B.A., olay günü R.D.’nin saat 00.00’da mesaisi bitmesine rağmen Alper İri izin vermediği için işyerinden çıkamadığını anlattı. B.A. 02.00 sıralarında müşteri tuvaletinin bulunduğu taraftan R.D.’nin hızlı bir şekilde, tedirgin ve ağlar vaziyette geldiğini gördüğünü, yanına gitmeye fırsat bulamadan taksiyle ayrıldığını söyledi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Suçlamaları kabul etmeyen Alper İri, R.D.’yi iş disiplinine uymadığı gerekçesiyle birkaç kez uyardığını, R.D.’nin de kendisinden şikayetçi olduğunu öne sürdü. Savcılığın hazırladığı iddianamede ise tanık anlatımlarının R.D.’nin iddialarını doğruladığına dikkat çekildi, İri’nin cezadan kurtulmaya yönelik savunması yerine kendi içerisinde tutarlı, hayatın olağan akışına uygun olan müşteki anlatımlarına itibar edildiği ifade edildi.