Çinli uzman: Pandeminin sonunun yakın olduğunu unutun

Çinli bulaşıcı hastalıklar uzmanı, Avrupa ülkelerinin Kovid-19 salgınının yakın bir zamanda biteceği fikrinden vazgeçmesi ve bunun yerine iki yıla kadar sürebilecek bir savaşa hazırlanması gerektiğini belirtti.

Çinli uzman: Pandeminin sonunun yakın olduğunu unutun

South China Morning Post internet sitesinin Liu Zhen imzalı haberine göre, Şanghay merkezli Kovid-19 klinik uzmanlar ekibinin başkanı Zhang Wenhong, Avrupa ülkelerinin yeni tip koronavirüse karşı mücadeleyi ve salgının sonunun yakın olduğu tahminlerini değerlendirdi.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Çin Konsolosluğu tarafından düzenlenen bir video konferansına katılan Zhang, “Virüsün tekrar ortaya çıkıp yok olması ve bunun böyle bir veya iki yıl sürmesi tamamen normal bir durum olur” dedi.

Pandeminin yakın bir zamanda biteceği fikrinin unutulması gerektiği söyleyen uzman, salgını kısa sürede durdurulması için son derece radikal tedbirlerin alınması gerektiğini kaydetti. Bunun için her türlü faaliyetin dondurulması ve sınırların tamamen kapatılması gerektiğini dile getiren Zhang, “Tüm dünya 4 hafta boyunca hareketsiz kalabilse pandemiyi durdurabiliriz” ifadesini kullandı.

Tüm dünyanın hareketsiz kalabileceğini hayal bile edemediğini söyleyen uzman, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin bunu yapamayacağını kaydetti.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this